Продаж

Будівельні висотні конструкції: особливості, вибір, придбання в Україні

будівельні конструкціїДля проведення будівельно-ремонтних робіт вище за зріст людини знадобляться пристосування забезпечення комфортного виконання поставлених завдань. Зведення будівель, обробка стін, стелі, миття вікон, ремонт проводки, реставрація барельєфів – для цього потрібні висотні будівельні конструкції.

Основні вимоги до висотного обладнання

Будівельні металоконструкції за своєю формою різноманітні, тому сфера їхнього застосування широка. Проектування будівельних конструкцій передбачає врахування їхнього призначення та підбір матеріалів під цю особливість. Незалежно від специфіки застосування, чи це металоконструкції для обслуговування (драбини) чи нестандартні (будівельні риштування, стелажі), до них виставлені такі вимоги:

 1. Надійність. Поняття складається з 3-х параметрів - стійкість, жорсткість, міцність. Конструкція повинна зберігати під впливом навантажень стійкість у просторі. Жодних деформацій.
 2. Простота експлуатації. Використання за призначенням, легке розбирання/збирання, можливість посилити тощо.
 3. Економічність. Мінімум витрат трудових ресурсів при монтажі, економія часу під час проведення будівельних робіт: будівельні матеріали, інструменти можна брати із собою на висоту, пересувати висотне обладнання без необхідності демонтажу та ін.

Які використовуються металеві конструкції у будівництві

Для роботи на висоті потрібні надійні модулі, здатні витримати користувача, інструмент та різнорідне навантаження. Основні види будівельних конструкцій (в аспекті висотного призначення):

 • драбини. Односекційні приставні, шарнірні пристрої з 2-4 секцій для трансформації в класичну драбину або стійку широку робочу платформу, односторонні/двосторонні драбини з розширеним верхнім майданчиком для розміщення допоміжних інструментів, будматеріалів під час проведення певних робіт;
 • ліси будівельні. Багатоярусне висотне обладнання для стаціонарного встановлення. Можна працювати відразу на кількох рівнях, для цього між рамними перекриттями передбачені робочі майданчики;
 • підмости. Це сходове обладнання з широким робочим майданчиком та 4-ма точками опори.
 • вишки-тури. Мобільний варіант будівельних риштувань. Пересувна конструкція має міцні колеса зі стопорним механізмом, настил легко встановити на потрібній висоті.

Металеві конструкції у будівництві використовуються різних форм, розмірів та складу. Широко використовуються вироби зі сталі та алюмінію. Визначальними під час вибору будуть сфера використання та технологічні вимоги конкретного процесу. Відмінно витримують статичні та динамічні навантаження сталеві конструкції. Там, де важлива легкість не на шкоду міцності – алюмінієві.

До окремої категорії належать будівельні конструкції для зведення елементів бетонної споруди – опалубки. Це вироби із пластику, дерева для повного або часткового заповнення бетонно-цементною сумішшю та формування стін, перекриття, малих архітектурних форм (колон, фігурних арок тощо).

Придбання висотного обладнання в Україні

Наша компанія Раобуд - прямий постачальник обладнання для висотних робіт різного виконання та призначення. У каталозі представлені уніфіковані та спеціалізовані пристрої для різних сфер будівництва та побуту. Ми пропонуємо продукцію брендів, головним напрямом діяльності яких є виробництво будівельних конструкцій. Вироби торгових марок Cagsan, Elkop, Geoplast, Krause, Svelt, Атлант, Вірастар представлені в широкому асортименті.

Вибір висотного обладнання має враховувати основні моменти:

 • особливості об'єкта. Для простих завдань можна обійтися драбинами, для роботи з фасадом знадобляться риштування. А ось зведення цегляної, кам'яної кладки вимагає особливих конструкцій підвищеної міцності типу ригельних риштувань (витримують до 600 кгс/м2), клино-хомутових (висота до 40 м, навантаження до 200 кгс/м2), заввишки до 100 м йдуть рамні вироби;
 • ймовірні навантаження. Виробник обов'язково вказує максимальну вагу, яку витримує робочий майданчик;
 • тип збирання. Сучасні висотні пристрої відрізняються інтуїтивно зрозумілим монтажем/демонтажем, порівняно невеликою вагою;
 • довговічність. Металеві конструкції корозійностійкі. Метал вкритий захисним шаром. Усі зварні з'єднання виконані з прецизійною точністю.

Наш каталог будівельних конструкцій стане чудовим способом укомплектувати ваше виробництво або приватне домоволодіння надійними висотними конструкціями різного призначення. Ми допоможемо визначитися з вибором, доставимо замовлення у Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Київ, Запоріжжя, Львів та інші регіони України.